Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z ich obecności w punktach, które odwiedzają, agregaty prądotwórcze stosowane są szeroko w wielu instytucjach, firmach czy małych lokalach gastronomicznych. Istnieje kilka rodzajów tych urządzeń. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Czym są agregaty prądotwórcze?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które w skrócie mówiąc służą do wytwarzania prądu, bez udziału elektrowni. Wyposażone są one w prądnicę i silnik spalinowy oraz rozdzielnicę i inne elementy umożliwiające generowanie i przekazywanie energii elektrycznej. Wykorzystywane są jako alternatywne źródła energii w przypadku braku dostawy prądu z elektrowni lub awarii sieci.

Jak wybierać agregaty?

Wybór rodzaju agregatu powinien być podyktowany przeznaczeniem. Główny podział tych urządzeń uwzględnia ich charakter i wyróżnia typ przenośny oraz stały. W przypadku, kiedy agregat ma być wykorzystywany jako chwilowe zastąpienie przerwy w dostawie prądu lub zasilać niewielkie pomieszczenie, zdecydowanie warto postawić na urządzenie przenośne. Jest mobilne, co umożliwi jego wykorzystywanie w każdym pomieszczeniem bez konieczności ciągnięcia przedłużaczy, a także jest to forma o wiele bardziej ekonomiczna. Agregaty prądotwórcze stacjonarne wykazują o wiele większą efektywność, ale są także droższe. Sprawdzą się w miejscach, w których występuje zapotrzebowanie na duże zasoby energii elektrycznej lub jeśli z powodu braku możliwości przyłączenia do sieci, będą musiały pracować non stop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *